:: lcd televize :: lcd televize :: lcd monitory :: lcd televize :: Samsung :: LG :: LG :: lcd televize :: lcd televize :: lcd televize :: notebooky acer :: Internetové obchody NAKUPUJEM.cz
LCD televize

LCD Televize

Nejširší nabídka LCD a plazma televizí - pohodlný nákup se zárukou
Doprava LCDTV po celé ČR! LG, Samsung, Panasonic, Philips, Sony
Jak nakupovat   FAQ   Televize na splátky   Jak vybírat televizi   Slovníček   Recenze a srovnání televizí   Doprava   Záruka   Kontakt
Přihlásit : : Nový zákazník


Vyhledávání
 
 
 
 

Kategorie
  LCD televize
Přenosné LCD televize
3D televize
LED televize
Plazmové televize
Úhlopříčka 19" (48cm)
Úhlopříčka 20" (51cm)
Úhlopříčka 22" (56cm)
Úhlopříčka 23" a 24"
Úhlopříčka 26" a 27"
Úhlopříčka 32" (81cm)
Úhlopříčka 37" (94cm)
Úhlopříčka 40" (102cm)
Úhlopříčka 42" (107cm)
Úhlopříčka 43" (109cm)
Úhlopříčka 46" (117cm)
Úhlopříčka 47" (119cm)
Úhlopříčka 50" (127cm)
Úhlopříčka 51" (129cm)
Úhlopříčka 55" a více
Příslušenství k TV

 
 

Výrobci televizí
  Hyundai
LCD televize Hyundai


LG Electronics
LCD televize LG Electronics


Ostatní
LCD televize Ostatní


Panasonic
LCD televize Panasonic


Philips
LCD televize Philips


Roadstar
LCD televize Roadstar


Samsung
LCD televize Samsung


Sencor
LCD televize Sencor


Sony
LCD televize Sony


 
 

Recenze a testy LCD televizorů
 

SROVNÁNÍ TECHNOLOGIE LCD a PLAZMA

Parametr Plazma televize LCD televize Vítěz srovnání
Velikost úhlopříčky Velikosti obrazovek se pohybují v rozmezí 32 až 60 palců (81-150 cm) Velikosti úhlopříček se pohybují v rozmezí 5 až 45 palců (12 - 114 cm). Větší úhlopříčky přijdou brzy do prodeje, budou ovšem za vysokou cenu. V současné době vítězí plazmové televize. Větší úhlopříčky LCD TV jsou již ve vývoji.
Pozorovací úhly Až 160° Až 178° LCD televize
Doba odezvy Plazma displeje zobrazují bez problému prudké pohyby při sledování videa právě tak, jako klasická CRT televize. LCD displeje byly původně vyvinuty k zobrazování dat, ne pro sledování videa. Proto vznikly mýty o rozmazaném obraze s duchy. LCD panely nové generace s odezvou pod 16ms již tyto problémy nemají a jsou srovnatelné s plazma a CRT technologií. Těsné vedení plazma technologie
Vadné body (pixely) a vypálení obrazu Plazma může trpět "vypálením" statického obrazu. Po delší době se statický (nehybný) obraz vypálí do obrazovky a při změně snímků zůstává permanentně na displeji duch. Nové technologie "pixel orbitor" (pohyblivé pixely) výrazně tento problém redukují. LCD televize netrpí problémem vypálení obrazu. Může se ale u nich vyskytnou "death pixeů" (mrtvý bod), který vznikne chybou v řídícím tranzistoru. Takový bod neustále svítí nebo je trvale zhasnutý. Nové panely tyto chyby redukují. V poslední době jsou obě technologie srovnatelné.
Životnost Typická plazma televize má životnost 40.000 hodin, což odpovídá 4,5 letům nepřetržitého provozu (24h/7dní) - než klesne původní jas na poloviční hodnotu. Tekuté krystaly se nevysvicují. LCD televize mají vyměnitelné trubice podsvícení, čas jejich výměny přijde ale mnohem později než si koupíte novou televizi :-) Lampy podsvícení LCD televizí mají delší životnost než plazma, obě technologie však jsou téměř srovnatelné.
Hmotnost Plazma TV jsou velmi těžké, mnohdy vyžadují speciální držáky pro uchycení na zeď. LCD TV váží mnohem méně než plazma TV se stejnou úhlopříčkou. LCD TV jsou značně lehčí a přenosnější.
Odolnost a montáž Plazma TV jsou křehké a náchylné k poškození při přepravě nebo montáži. Plazmu by měl uvést do provozu profesionál a měla by být instalována na zdi, která unese velké zatížení. Plazma TV nikdy nepřipevňujte na strop - jak je viditelné v některých TV reklamách - hrozí přehřátí! Mnohem více odolnější než plazma. Zákazníci si mohou nainstalovat TV na zeď sami. LCD televize jsou méně náchylné k poškození než plazma.
Spotřeba Plazmové televize jsou relativně náročné na spotřebu elektrické energie. Také se velmi zahřívají a jsou chlazeny aktivními ventilátory. LCD televize jsou naopak úsporné a oproti plazmovým televizím šetří elektrickou energii. Vyzařované teplo není tak velké a nehrozí nebezpečí přehřátí. LCD televize jsou jednoznačně šetrnější.
Jas Jas plazma TV se pohybuje v rozmezí 800-1000 cd/m2, ale je měřen v různých standardech oproti LCDTV. Když srovnáme jas plazma TV se skutečným světlem, odpovídá hodnotám 100 cd/m2. Míra jasu skutečného vyzařování se u LCDTV pohybuje v rozmezí 500-600 cd/m2 Obě technologie splňují očekávání. Nicméně obraz s LCD se bude za denního světla zdát jasnější.
Kontrastní poměr Dnešní plazmy mají kontrast kolem 3000:1. Nicméně srovnání kontrastu skutečného světla a technologie LCD klesá tato hodnota pro plazma TV na 200:1. Měření kontrastu LCD TV je standardizováno za skutečného světla a průměrně dosahují hodnoty kolem 500:1. Kontrast LCD TV je při srovnání skutečného světla přibližně 2x větší.
Tloušťka Tloušťka do 10cm Tloušťka do 5 - 10cm LCD TV.
Vliv nadmořské výšky Vysoké polohy mohou ovlivnit výkon plazmy. Každý bod je naplněn emitujícím plynem, který náchylný na rozdíl tlaků. Někteří výrobci vyrábějí specíální plazmy pro vyšší zeměpisné polohy. LCD televize tento fakt neovlivňuje. LCD TV.


SROVNÁNÍ LCD TELEVIZÍ

Vyberte televize které chcete porovnat:
 


RECENZE A TESTY LCD TELEVIZORŮ

Na této stránce se budeme snažit pravidelně doplňovat recenze a testy LCD televizí, plasma displejů (ploché televize), TV tunerů k LCD monitorům apod.Je zcela jedno jestli se jedná o technologii TFT, plasma nebo oled displeje - jisté je, že ploché televize již nahrazují klasické CTR obrazovky a ve velmi blízké budoucnosti je zcela vytlačí nejen z našich obývacích pokojů, ale i z ložnic, kuchyní a pracoven.
V níže uvedené tabulce naleznete přehled všech výrobků, ke kterým jsme nalezli na českém nebo zahraničním internetu recenzi. Pokud si přejete zobrazit tabulku s parametry daného výrobku nebo Vás zajímá aktuální cena, klikněte na odkaz "detail produktu".

Recenze LCD monitorů naleznete na stránkách www.monitory-lcd.cz

Článek z časopisu Stereo & Video 4/2006
- Kupujeme LCD televizor a test devíti LCD TV s úhlopříčkou 32" (81 cm) (*.pdf, 6,27MB)

Věříme, že Vám usnadníme složité rozhodování při výběru nové televize.

Název produktu Recenze Detail
Hyundai Q320 USBOdkaz na recenziDetail produktu
LG 32LB75Odkaz na recenziDetail produktu
LG M1962D-PCOdkaz na recenziDetail produktu
LG M1962D-WCOdkaz na recenziDetail produktu
LG M198WA-BZ TV tunerOdkaz na recenziDetail produktu
LG M2062D-PCOdkaz na recenziDetail produktu
LG M2062D-PZOdkaz na recenziDetail produktu
LG M2262D-PCOdkaz na recenziDetail produktu
LG M2262D-PZOdkaz na recenziDetail produktu
LG M2762D-PCOdkaz na recenziDetail produktu
LG M2794DP-PZOdkaz na recenziDetail produktu
Philips 201T1SB/00Odkaz na recenziDetail produktu
Samsung P2270HDOdkaz na recenziDetail produktu
Samsung P2770HDOdkaz na recenziDetail produktu
Samsung T260HD - poškozený rámOdkaz na recenziDetail produktu
 
 
Akční ceny
 
LG 32LD351
LG 32LD351

7200 Kč

 
 

Nepřehlédněte
 
Báječné ceny LG monitorů

 
 

Kontakt
   
 

Vytvořil COMPUTERWEB :: All rights reserved © 2021
TELEVIZE-LCD - Široká nabídka LCD televizí za nízké ceny.
Internetové obchody - LCD monitory a LCD monitory LG | sitemap.xml