:: lcd televize :: lcd televize :: lcd televize :: lcd monitory :: notebooky acer :: Samsung :: lcd televize :: lcd televize :: lcd televize :: lcd televize :: LG :: Internetové obchody NAKUPUJEM.cz
LCD televize

LCD Televize

Nejširší nabídka LCD a plazma televizí - pohodlný nákup se zárukou
Prodej na splátky LG, Samsung, Panasonic, Philips, Sony
Jak nakupovat   FAQ   Televize na splátky   Jak vybírat televizi   Slovníček   Recenze a srovnání televizí   Doprava   Záruka   Kontakt
Přihlásit : : Nový zákazník


Vyhledávání
 
 
 
 

Kategorie
  LCD televize
Přenosné LCD televize
3D televize
LED televize
Plazmové televize
Úhlopříčka 19" (48cm)
Úhlopříčka 20" (51cm)
Úhlopříčka 22" (56cm)
Úhlopříčka 23" a 24"
Úhlopříčka 26" a 27"
Úhlopříčka 32" (81cm)
Úhlopříčka 37" (94cm)
Úhlopříčka 40" (102cm)
Úhlopříčka 42" (107cm)
Úhlopříčka 43" (109cm)
Úhlopříčka 46" (117cm)
Úhlopříčka 47" (119cm)
Úhlopříčka 50" (127cm)
Úhlopříčka 51" (129cm)
Úhlopříčka 55" a více
Příslušenství k TV

 
 

Výrobci televizí
  Hyundai
LCD televize Hyundai


LG Electronics
LCD televize LG Electronics


Ostatní
LCD televize Ostatní


Panasonic
LCD televize Panasonic


Philips
LCD televize Philips


Roadstar
LCD televize Roadstar


Samsung
LCD televize Samsung


Sencor
LCD televize Sencor


Sony
LCD televize Sony


 
 

Jak vybírat LCD televizi?
 
Jak vybírat LCD televiziProč dát přednost LCDPrincip LCD
Reklama:

Jak si vybrat LCD TELEVIZI?

Jak se orientovat v parametrech LCD panelu?
  • Odezva (respondent time): Odezva má dvě části rise/fall, většinou se uvádí součet těchto hodnot. LCD monitory poslední generace mají odezvu již kolem 8 ms (obecně platí čím, nižší hodnota tím lépe)
  • Kontrast: 550:1 (obecně platí čím vyšší hodnota, tím lépe)
  • Jas: 300 cd/m (obecně platí čím vyšší hodnota, tím lépe)
  • Úhly pohledu: 170°/170° (obecně platí čím vyšší hodnota, tím lépe)
  • DVI: digitální připojení monitoru, narozdíl od Analogu (D-Sub) nedochází ke konverzi obrazu - monitory s DVI vstupem mají obecně kvalitnější zobrazení
  • více informací a parametrů naleznete v záložce "Slovníček LCD"
Reklama:

Srovnání technologie LCD a plazma

Parametr Plazma televize LCD televize Vítěz srovnání
Velikost úhlopříčky Velikosti obrazovek se pohybují v rozmezí 32 až 60 palců (81-150 cm) Velikosti úhlopříček se pohybují v rozmezí 5 až 45 palců (12 - 114 cm). Větší úhlopříčky přijdou brzy do prodeje, budou ovšem za vysokou cenu. V současné době vítězí plazmové televize. Větší úhlopříčky LCD TV jsou již ve vývoji.
Pozorovací úhly Až 160° Až 178° LCD televize
Doba odezvy Plazma displeje zobrazují bez problému prudké pohyby při sledování videa právě tak, jako klasická CRT televize. LCD displeje byly původně vyvinuty k zobrazování dat, ne pro sledování videa. Proto vznikly mýty o rozmazaném obraze s duchy. LCD panely nové generace s odezvou pod 16ms již tyto problémy nemají a jsou srovnatelné s plazma a CRT technologií. Těsné vedení plazma technologie
Vadné body (pixely) a vypálení obrazu Plazma může trpět "vypálením" statického obrazu. Po delší době se statický (nehybný) obraz vypálí do obrazovky a při změně snímků zůstává permanentně na displeji duch. Nové technologie "pixel orbitor" (pohyblivé pixely) výrazně tento problém redukují. LCD televize netrpí problémem vypálení obrazu. Může se ale u nich vyskytnou "death pixeů" (mrtvý bod), který vznikne chybou v řídícím tranzistoru. Takový bod neustále svítí nebo je trvale zhasnutý. Nové panely tyto chyby redukují. V poslední době jsou obě technologie srovnatelné.
Životnost Typická plazma televize má životnost 40.000 hodin, což odpovídá 4,5 letům nepřetržitého provozu (24h/7dní) - než klesne původní jas na poloviční hodnotu. Tekuté krystaly se nevysvicují. LCD televize mají vyměnitelné trubice podsvícení, čas jejich výměny přijde ale mnohem později než si koupíte novou televizi :-) Lampy podsvícení LCD televizí mají delší životnost než plazma, obě technologie však jsou téměř srovnatelné.
Hmotnost Plazma TV jsou velmi těžké, mnohdy vyžadují speciální držáky pro uchycení na zeď. LCD TV váží mnohem méně než plazma TV se stejnou úhlopříčkou. LCD TV jsou značně lehčí a přenosnější.
Odolnost a montáž Plazma TV jsou křehké a náchylné k poškození při přepravě nebo montáži. Plazmu by měl uvést do provozu profesionál a měla by být instalována na zdi, která unese velké zatížení. Plazma TV nikdy nepřipevňujte na strop - jak je viditelné v některých TV reklamách - hrozí přehřátí! Mnohem více odolnější než plazma. Zákazníci si mohou nainstalovat TV na zeď sami. LCD televize jsou méně náchylné k poškození než plazma.
Spotřeba Plazmové televize jsou relativně náročné na spotřebu elektrické energie. Také se velmi zahřívají a jsou chlazeny aktivními ventilátory. LCD televize jsou naopak úsporné a oproti plazmovým televizím šetří elektrickou energii. Vyzařované teplo není tak velké a nehrozí nebezpečí přehřátí. LCD televize jsou jednoznačně šetrnější.
Jas Jas plazma TV se pohybuje v rozmezí 800-1000 cd/m2, ale je měřen v různých standardech oproti LCDTV. Když srovnáme jas plazma TV se skutečným světlem, odpovídá hodnotám 100 cd/m2. Míra jasu skutečného vyzařování se u LCDTV pohybuje v rozmezí 500-600 cd/m2 Obě technologie splňují očekávání. Nicméně obraz s LCD se bude za denního světla zdát jasnější.
Kontrastní poměr Dnešní plazmy mají kontrast kolem 3000:1. Nicméně srovnání kontrastu skutečného světla a technologie LCD klesá tato hodnota pro plazma TV na 200:1. Měření kontrastu LCD TV je standardizováno za skutečného světla a průměrně dosahují hodnoty kolem 500:1. Kontrast LCD TV je při srovnání skutečného světla přibližně 2x větší.
Tloušťka Tloušťka do 10cm Tloušťka do 5 - 10cm LCD TV.
Vliv nadmořské výšky Vysoké polohy mohou ovlivnit výkon plazmy. Každý bod je naplněn emitujícím plynem, který náchylný na rozdíl tlaků. Někteří výrobci vyrábějí specíální plazmy pro vyšší zeměpisné polohy. LCD televize tento fakt neovlivňuje. LCD TV.


Poznámka: Vždy používejte rozlišení, které výrobce udává jako doporučené, při jiném rozlišení může být obraz nestabilní. To stejné platí i pro obnovovací frekvenci. Obnovovací frekvence není při výběru LCD monitoru stěžejní údaj (pozn. na rozdíl od CRT monitoru)
 
 
 
Akční ceny
 
LG 32LD351
LG 32LD351

7200 Kč

 
 

Nepřehlédněte
 
Báječné ceny LG monitorů

 
 

Kontakt
   
 

Vytvořil COMPUTERWEB :: All rights reserved © 2021
TELEVIZE-LCD - Široká nabídka LCD televizí za nízké ceny.
Internetové obchody - LCD monitory a LCD monitory LG | sitemap.xml